Tanec/Spev/Herectvo/Klavír

Umelecké odbory Súkromnej ZUŠ GRIMMY prebiehajú v troch základných etapách - Prípravné štúdium, I. stupeň a II. stupeň základného štúdia. Jednotlivé odbory sa študujú v skupinovej forme - tanec a herectvo, alebo individuálnej forme - spev a klavír. Všetci žiaci Súkromnej ZUŠ GRIMMY sa zúčastňujú súťaži vo svojom umeleckom odbore, kde získavajú nielen úspechy, ale predovšetkým skúsenosti. Našim cieľom je ponúknuť žiakom nielen teoretické, ale aj praktické skúsenosti priamo z pódia, či už na súťažiach, divadelných a hudobných predstaveniach, výchovných koncertoch, alebo kultúrnych a športových podujatiach. Máme 100% úspešnosť prijatia našich žiakov na Konzervatória v rôznych umeleckých odboroch v Prešove, Košiciach a v Bratislave. Bližšie info o odboroch nájdete dole pod fotogalériou tanečného odboru.


TANEC 

Tanečný odbor je najstarším, najúspešnejším a najpočetnejším umeleckým odborom Súkromnej ZUŠ GRIMMY. Sme hrdí, že máme v našom pedagogickom zbore uznávané a skúsené tanečné osobnosti, ktoré posúvajú vedomosti svojim žiakom a následovníkom a neustále sa vzdelávajú. Okrem klasických učebných plánov pre ZUŠ sa špecializujeme aj na rôzne módne tance. 

- MINI KIDS (3-6 rokov)

Tanečno-hudobno-pohybová príprava pre deti vo veku od 3-4 rokov. V 5-6 rokoch pribúda špecializácia na Street Dance, Disco Dance, Show dance, alebo Balet.

- STREET DANCE (6 r. a viac) 

Street Dance, nazývaný tiež pouličný tanec je zastrešujúci pojem, ktorý sa používa na opis tanečných štýlov, ktoré sa vyvinuli mimo tanečného štúdia, priamo v uliciach (napr. hip-hop, funky, locking, poppin, house...). Rozdelenie podľa vekových a výkonostných kategórií na Deti (6-11 r.), Juniori (12-15 r.), HVK (16-30 r.) a HVK II. (31 a viac r.)

- DISCO DANCE (6 r. a viac)

Disco Dance je veľmi rýchly a náročný tanec. Základom tanca je rytmus hudby, podľa ktorej sa riadi tanečník. Pri disco dance je potrebné ovládať techniku klasického tanca a gymnastiku (akrobatické prvky sú výhodou). Rozdelenie podľa vekových a výkonostných kategórií na Deti (6-11 r.), Juniori (12-15 r.) a HVK (16-30 r.)

- SHOW DANCE (6-15 rokov)

Show dance je výrazový tanec, ktorého hlavnou odlišnosťou od ostatných tancov je stvárňovanie istého deja. V našej SZUŠ sa v show dance skupinkách venujeme aj contemporary a latino tancom. Rozdelenie podľa vekových kategórií na Deti (6-11 r.) a Juniori (12-15 r.). Od 16 rokov komerčná zložka GRIMMY DANCE COMPANY.

- BALET (5 r. a viac) 

Balet je forma scénického tanca, ktorá využíva choreografiu. Rozšírené vyučovanie klasikého tanca v našej SZUŠ. 

- ŠTYLIZOVANÝ FOLKLÓR (5 r. a viac)

Je umelé, prípadne umelecké napodobenie folklóru. 

HERECTVO

Literárno-dramatický odbor pod vedením Andrey Majtnerovej ako vedúcej odboru a 
 

- MODERÁTORSTVO
SPEV

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et.
 

Základný program
Kliknite sem a začnite písať. Aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus.

Pre pokročilých
Kliknite sem a začnite písať. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore.

KLAVÍR

Najmladším odborom Súkromnej ZUŠ GRIMMY je klavír. Pod vedením skúseného hudobníka a pedagóga Antona Kónyu (pôsobí v Ľudovej hudbe Šarišanci, aj ako uznávaný všestranný hudobník a klavirista), žiaci získavajú praktické aj teoretické vedomosti o tomto hudobnom nástroji . Je to forma  individuálneho  štúdia. Žiaci sa pravidelne počas roka prezentujú  na predstaveniach Hudobného odboru v Literárnej kaviarni Viola.