GRIMMY DANCE CUP 2020 - 18. ročník                             

O súťaži ...

Prvý PRE Show Cup sa uskutočnil ešte v minulom "tisícročí" a to v roku 1999 v Mestskej hale v Prešove. Áno, už vtedy sme inšpirovali mnohých, keďže až po vzniku našej súťaže a názvu PRE Show Cup, ktorý vymyslela zakladateľka súťaže Ingrid Fabian (Vraníková) sa v Prešove udomácnil názov PRESHOW a začal sa bežne používať. 

V Mestskej hale v Prešove sa uskutočnilo od roku 1999 - 2008 až 10 ročníkov tejto obľúbenej a už od svojho vzniku vo veľkom počte navštevovanej súťaže. Od roku 2004 do roku 2008 boli súčasťou súťaže aj Majstrovstvá Slovenska v tancoch IDO v disciplínach Hip-Hop, Break Dance, Electric Boogie, Disco Dance, rôzne Battle... Päť rokov sme organizovali najvyššiu nominačnú tanečnú súťaž na Slovensku, z ktorej sa tanečníci nominovali na Majstrovstvá sveta, Európy a Svetové poháre. 

V roku 2009 s príchodom celosvetovej finančnej krízy aj na Slovensko, problémami s priestorom, kde súťaž uskutočníme, keďže Mestská hala mala už vtedy svoje existenčné problémy, nedostatok podpory z Mesta Prešov, sponzorov..., sme sa rozhodli súťaž na pár rokov prerušiť. 

V roku 2013 sme sa rozhodli PRE Show Cup vzkriesiť a pod novým názvom GRIMMY DANCE CUP sme začali túto súťaž opäť organizovať. Keďže v Mestskej hale sa to už po mnohých organizačných a majetkových zmenách nedalo, hľadali sme nový priestor, kde súťaž zorganizujeme. Po cca 5 ročnej odmlke a so skromnou dušičkou sme sa rozhodli súťaž reštartovať a zorganizovať ju v bývalom Dome kultúry v Prešove, v jeho estrádnej sále (2 ročníky). Veď po toľkých rokoch sme ani nedúfali, že bude nejaký extrémny záujem zo strany súťažiacich. Súťaž sme zorganizovali ako "nezávislú" tanečnú súťaž, bez akejkoľvek záštity a pravidiel tanečnej organizácie, zväzu... Počet prihlásených tanečníkov 856 z 20 tanečných klubov z celého Slovenska, nás však úplne zaskočil, potešil a aj presvedčil, že má zmysel pokračovať.

V roku 2015 sme sa dohodli so Slovenskou tanečnou organizáciou disciplín IDO a obnovili sme spoluprácu pri organizovaní súťaže GRIMMY DANCE CUP ako súčasť Slovenského pohára. 13. ročník súťaže sme už zorganizovali v Prešove v Športovej hale pri Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej na sídlisku Sekčov. Keďže ani táto Športová hala nám už kapacitne nestačila (cez 1000 súťažiacich), od roku 2016 organizujeme GRIMMY DANCE CUP každoročne (niekedy aj 2 kolá ročne) v Športovej hale pri Hotelovej Akadémii, na Baštovej ulici v Prešove. V roku 2016 sme zorganizovali jedno kolo GRIMMY DANCE CUPu aj v Košiciach v Multihale.

Na našej súťaži sa snažíme SPÁJAŤ, dať príležitosť všetkým tanečníkom, registrovaným v tanečných zväzoch, aj neregistrovaným, začiatočníkom aj pokročilým, v rôznych tanečných štýloch a vekových kategóriách, aby sa navzájom inšpirovali, motivovali, posúvali... Veríme, že to robíme dobre, keďže každoročná účasť cca 1500 tanečníkov z 30 tanečných klubov zo Slovenska aj zahraničia je krásne číslo, ktoré hovorí samo za seba. Dávame tanečníkom možnosť prezentovať sa pred kvalifikovanou, rešpektovanou a kvalitnou porotou. Na súťaži, ktorú organizujeme na najvyššej úrovni a s pocitom, aby sme všetkým tanečníkom, trénerom, rodičom aj divákom zabezpečili nezabudnuteľný zážitok, nielen z výsledkov, ale aj z účasti, stretnutí s priateľmi a RADOSTI Z TANCA.

Od roku 2020 máme pre tanečníkov ďalšiu novinku a to TANEČNÚ LIGU - regionálne kolo VÝCHOD pre začiatočníkov, mierne pokročilých a neregistrovaných tanečníkov v SZTŠ sekcii IDO. 

GRIMMY DANCE CUP 2020 - PREŠOV

23.-25.10.2020 - Športová hala HA, Baštová 32, Prešov 

Súťaž je otvorená pre členov aj nečlenov SZTŠ sekcie IDO zo Slovenska. Otvorená pre všetky tanečné kluby/ školy/ skupiny, CVČ, ZUŠ, konzervatória...

Tohto roku sa po prvýkrát v rámci tejto súťaže uskutoční v Prešove aj TANEČNÁ LIGA, regionálne kolo VÝCHOD, pre začínajúcich tanečníkov, alebo mierne pokročilých, pre nečlenov SZTŠ sekcie IDO s nomináciou pre víťazov (na odporúčanie poroty) na medzinárodný šampionát.

Na našej súťaži každoročne rozdáme okrem vecných cien aj finančné ceny pre vybrané kategórie (cca 1600 EUR).

Ponuka tanečných disciplín aj vekových kategórií na GRIMMY DANCE CUP 2020 je veľmi bohatá a vyberie si každý.        V prípade, že potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať.

Doprajte vašim tanečníkom príležitosť sa prezentovať pred kvalitnou a odbornou porotou, na súťaži pod taktovkou skúseného organizátora, ktorému záleží na vašich tanečníkoch.

PROPOZÍCIE na GRIMMY DANCE CUP 2020 + TANEČNÁ LIGA 2020 (NOVINKA) 

GRIMMY DANCE CUP 2019 - PREŠOV

 10.2.2019 / 30.-31.3.2019 

Rekordný GRIMMY DANCE CUP 2019  

aj s medzinárodnou  účasťou.

Aj v tomto roku organizovali v Prešove Tanečno-športový klub a Súkromná ZUŠ GRIMMY v spolupráci s FABIO PRODUCTION už 17.ročník celoslovenskej tanečnej súťaže GRIMMY DANCE CUP.

Tentokrát aj s medzinárodnou účasťou 78 tanečníkov z Ukrajiny (BLITZ Užhorod). Opäť sa konali dve kolá Slovenského a Tanečného pohára v tancoch SZTŠ sekcie IDO v sólach, duách a skupinách v štýle Hip-Hop a Disco Dance. Prvé kolo sa uskutočnilo 10.2.2019 a druhé kolo 30. -31.3.2019 v Športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove. Zúčastnilo sa jej 360 tanečníkov v prvom kole z 19 tanečných klubov a 1460 tanečníkov z 35 tanečných klubov, gymnastických klubov, ZUŠ a tanečných skupín v druhom kole. V druhom kole GRIMMY DANCE CUPu sa uskutočnila aj obľúbená súťaž v choreografiách v rôznych tanečných štýloch a výkonnostných kategóriách pre skúsených, ale aj menej skúsených tanečníkov. Mesto Prešov úspešne reprezentovali viaceré ZUŠ a tanečné kluby. Najúspešnejším klubom bol domáci usporiadateľský klub GRIMMY s 36 medailovými umiestneniami v prvom a 56 medailovými umiestneniami v druhom kole. 

**** Fotogaléria úspešných GRIMMY tanečníkov...