Taneční pedagógovia, tréneri

Ingrid Fabian

Zakladateľka Tanečného klubu GRIMMY Prešov (1995), zriaďovateľka Súkromnej ZUŠ GRIMMY Prešov (2012), Súkromnej ZUŠ GRIMMY Košice (2020) a zriaďovateľka Súkromného CVČ GRIMMY Prešov (2009). Dlhoročná  tanečníčka, trénerka a choreografka Majstrov SR, Majstrov sveta a Európy v tancoch SZTŠ sekcie IDO. Vychovala množstvo tanečníkov, choreografov, trénerov a tanečných pedagógov. Rešpektovaná porotkyňa MSR a vrcholových tanečných súťaží na Slovensku, dlhoročná členka prezídia SZTŠ sekcie IDO (Internationale dance organization) na Slovensku. 


Vedenie školy 

Ingrid Fabian - zriaďovateľka, štatutárny zástupca

Vladimír Klement, DiS.art - riaditeľ SZUŠ GRIMMY PO, KE

                  Hana Gojdová, DiS.art - zástupkyňa riaditeľa školy                                    

Taneční pedagógovia/tréneri 

Nataša Cápová

Tanečný pedagóg a hlavný tréner so zameraním na Street Dance. Kvalifikovaný porotca na súťažiach SZTŠ sekcie IDO. Študentka Súkromného Konzervatória v KE. Odmalička zbožňovala pohyb a umenie. Od 4 rokov sa venovala modernej gymnastike. Od 7 rokov navštevovala v ZUŠ M. Moyzesa tanečný a hudobný odbor, venovala sa aj hre na klavíri. V 13 r. sa začala v GRIMMY venovať streetovým štýlom a tým ostala verná dodnes. Pravidelne sa vzdeláva na rôznych workshopoch za ktorými nemá problém vycestovať aj mimo SR. Je nielen úspešná tanečníčka, ktorá získala mnoho titulov Majstra a viceMajstra SR v Hip-Hop formáciách, ale podieľala sa na nich aj choreograficky. Vytancovala si titul viceMajsterky SR a víťazky Slovenského pohára v Hip-Hop duo dospelí. Tancovala s GRIMMY na rôznych komerčných eventoch na SR aj v zahraničí, vystupovala na PRECEDENS TOUR známeho slovenského rapera Ega, taktiež ste ju mohli vidieť v klipoch speváčky LARIS DIAM, s ktorou aj vystupuje na rôznych koncertoch ako jej tanečníčka. Radšej ako tanečník sa prezentuje ako choreograf, tréner a pedagóg. Vo svojich 26 rokoch je úspešnou a uznávanou trénerkou a choreografkou, ktorej zverenci pravidelne vyhrávajú slovenské aj medzinárodné súťaže. Pre rok 2019 jej zverenci získali 12 titulov Majstra SR, 3 tituly Majstra Európy a 3 tituly Majstra sveta. Vďaka  choreografickým a trénerským skúsenostiam a úspechom sa jej podarilo úspešne absolvovať medzinárodné rozhodcovské skúšky a momentálne ju čakajú praktické skúšky, aby sa mohla stať plnohodnotnou medzinárodnou rozhodkyňou súťaží IDO. Rada sa venuje pokročilým tanečníkom, napĺňa ju a baví aj výučba začiatočníkov a najmladších tanečníkov prípravného štúdia, kde sa do nich snaží vštepovať správne základy a lásku k tancu. 

 Bc. Denisa Richtariková

Tanečný pedagóg a tréner SZUŠ GRIMMY so zameraním na Disco Dance. Tancu sa venuje od malička. Od 4 r. tancovala vo Folklórnom súbore Rozmarija, ako 7 ročná navštevovala tanečný odbor na ZUŠ J. Poschla. Už ako malá bola veľmi aktívnym dieťaťom a rekreačne sa venovala rôznym športom. Štyri roky bola členkou Tanečného klubu Bounce a následne ako 13 ročná nastúpila do GRIMMY. Má 21 rokov a tancu je verná dodnes. Pôsobí stále ako aktívny tanečník, choreograf, ale aj ako pedagóg a kvalifikovaný porotca na súťažiach SZTŠ sekcie IDO. Venuje sa prevažne štýlu Disco Dance, Disco Freestyle a Street Dance Show, v ktorých sa snaží neustále tanečne a trénersky zdokonaľovať. Zúčastňuje sa rôznych medzinárodných kempov a workshopov s medzinárodnými lektormi, snaží sa neustále zbierať inšpiráciu pre svoje decká. Ako tanečník si vďaka obrovskej drine na sálach viackrát vytancovala titul II. viceMajstra SR v Street Dance Show duách, Disco Dance mix duách, titul viceMajstra na Svetovom pohári v Disco Dance mix duách a 3.miesto vo Svetovom pohári 2019 v Disco Dance skupinách dospelých, kde bola aj choreografkou. Je súčasťou úspešných choreografií a zúčastňuje sa rôznych komerčných tanečných akcií. Ako 16-ročná dostala jedinečnú šancu trénovať deti v GRIMMY, ktoré sa snaží učiť tancovať s láskou a pre radosť. Snaží sa deti motivovať a povzbudzovať, aby sa tešili z každého pokroku. Je veľmi kreatívna a miluje prácu s najmenšími deťmi, ale aj s pubertálnymi juniorkami. Jej zverencom sa podarilo vytancovať titul Majstra SR 2019 v kategórii Disco Dance Formácia deti MINI, tituly Majstra SR v Disco Dance a Disco Freestyle sólo a duo kategóriách. Napriek tomu, že je študentkou 2. ročníka Právnickej fakulty v KE sa celý jej život točí okolo tanca. 

Vladimír Klement DiS. art

Riaditeľ Súkromnej ZUŠ GRIMMY v Prešove a Košiciach. Absolvent Tanečného konzervatória. Tanečný pedagóg a hlavný tréner GRIMMY v Show Dance, Jazz a Modern Dance, kvalifikovaný a skúsený porotca Slovenského zväzu tanečného športu sekcie IDO - medzinárodnej tanečnej organizácie a porotca Majstrovstiev Slovenska v kategóriách Performing Arts. Tancu sa venuje celý život. Tancovať začal už ako 6 ročný a dlhé roky sa úspešne venoval spoločenskému tancu. Viacnásobný Majster Slovenskej republiky, hlavne v choreografiách a formáciách SZTŠ, tréner Majstrov SR a II.viceMajstra Európy v plesových choreografiách. Je aj Majstrom SR a finalistom Majstrovstiev sveta v Hip-Hop formáciách HVK II. V 15 rokoch začal ako tanečník účinkovať vo výpravných muzikálových projektoch, napr. Dracula, Fidlikant na streche, Bathoryčka, Modra ruža, Maria Antoinetta, Quo Vadis, kde pracoval s poprednými slovenskými a českými choreografmi ako Richard Hes, Jaroslav Moravčík, Ján Ďurovčík... Dlhé roky externe spolupracoval s DJZ v Prešove a SDKE v Košiciach na rôznych projektoch. V Súkromnej ZUŠ GRIMMY sa okrem "riaditeľovania" venuje skupinkám Show Dance s ktorými zbiera úspechy na súťažiach po celom Slovensku. Vyučuje aj klasický tanec našich pokročilých tanečníkov, ktorí sú reprezentanti SR, Majstri sveta a Európy v Disco Dance, Hip-Hop a Street Dance Show disciplínach. Je veľmi skúseným, náročným, ale aj zábavným pedagógom, ktorého zverenci obľubujú pre jeho špecifický humor. Dokáže z tanečníkov vytiahnuť maximum a naučiť ich aj nemožné, neznáša však mrhanie talentom, lenivosť a výhovorky. Je hlavným choreografom a vedúcim multižánrovej zložky GRIMMY DANCE COMPANY, ktorá sa špecializuje na rôzne komerčne vystúpenia na Slovensku aj v zahraničí. 

Kristína Talianová

Pedagóg tanečného odboru a tréner so všestraným zameraním. Absolventka štátneho Konzervatória Jozefa Adamoviča v KE. Jej prvé tanečné kroky začali moderným a scénickým tancom v TD Bodies. Ako trinásťročná nastúpila do GRIMMY, kde vyrástla a formovala sa. Dnes má 21 rokov a pôsobí nie len ako tanečník, ale aj ako pedagóg a kvalifikovaný porotca na súťažiach SZTŠ sekcie IDO. Svoj rozvoj smeruje hlavne k tanečným štýlom Hip-Hop, House, Waacking a Dancehall. Baví ju aj freestyle a prekonávanie nových konceptov, či vlastných limitov. Neustále sa vzdeláva a absolvuje množstvo workshopov v rôznych tanečných štýloch a technikách s československými ale aj zahraničnými lektormi a tanečníkmi, čo jej umožňuje posúvať sa a rozširovať si obzory. Okrem toho miluje aj súčasný tanec. Štúdium na Konzervatóriu ju obohacuje o techniky moderného, ľudového, charakterového aj klasického tanca a obľubuje ich prepájanie. Seba rozvoj a následné vštepovanie fyzických a psychických zdatností deťom na tréningoch ju neskutočne baví. Má obrovskú radosť z ich pokrokov po tanečnej aj osobnostnej stránke. Miluje tanec a jeho posúvanie mladším generáciám. Učí a podporuje ich zanietenosť a lásku k tancu so všetkými hodnotami, ktoré sú s týmto umením úzko späté. Vedie ich k zdravému životnému štýlu a rozvíja ich kreativitu a originalitu. Ako aktívna GRIMMY tanečníčka vystupuje na viacerých eventoch s rôznymi umelcami napr. Laris Diam, Egom, No Name... Bola súčasťou choreografií, ktoré sa stali Majstrami SR a s ktorými sa zúčastnila Majstrovstiev Európy a sveta. Je trénerkou a choreografkou Majstrov SR 2019 v HH sólo a HH skupina deti MINI. 

Frederika Lukáčová

Trénerka so zameraním na Street Dance sa venuje našim tanečníkom v Tanečnom klube GRIMMY Sabinov. Tanec ju vždy lákal, preto sa v 11 rokoch rozhodla tancovať Hip-Hop v tanečnej skupine Real Street v Sabinove. Keďže sa chcela tanečne zdokonaľovať a posúvať, prihlásila sa pred niekoľkými rokmi do GRIMMY Prešov, kde pôsobí dodnes nielen ako tanečníčka, ale aj ako "pracovne" najmladšia trénerka. V tanečnom rozvoji jej pomohli hlavne naši skvelí tréneri a taneční kamaráti. Ako stále aktívny tanečník sa zúčastňuje mnohých súťaží, battlov, workshopov, kempov, doma aj v zahraničí, kde pravidelne naberá skúsenosti a učí sa nové štýly tanca. Je II. viceMajsterkou SR 2019 v Hip-Hop formáciách dospelých. Pravidelne vystupuje s GRIMMY na rôznych komerčných akciách. Aj keď je trénerkou len od septembra 2019, svojich zverencov si rýchlo obľúbila a trénuje veľmi rada. Motivuje ich, zlepšuje kondične aj technicky a teší sa z každého ich pokroku. Momentálne študuje na Gymnáziu Konštantínova v Prešove.

Hana Gojdová DiS. art

Pedagogická zástupkyňa riaditeľa v Súkromnej ZUŠ GRIMMY a tanečný pedagóg  so zameraním na Klasický tanec a Show Dance. Je absolventkou Tanečného konzervatória. Od detstva sa venovala tancu a modernej gymnastike. V 15 rokoch už popri štúdiu na strednej škole účinkovala v predstaveniach Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Neskôr sa začala tancu venovať profesionálne ako členka Komorného baletu Východoslovenského štátneho divadla a členka baletu pri spevohre Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Bola dlhoročnou súčasťou tanečnej zložky Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS). Od roku 2005 pôsobí ako tanečný pedagóg na ZUŠ. Aj popri "učení" dlhé roky externe spolupracovala ako tanečníčka s DJZ na muzikáloch Modrá ruža, Mária Antoinetta, František z Assisi, Quo Vadis. Má skúsenosti aj ako herečka činohry DJZ. Pred niekoľkými rokmi získala medzinárodný certifikát inštruktora pilates na Pilates Sabongui Academy Prague.  Je Majsterkou SR a finalistkou Majstrovstiev sveta v Hip-Hop formáciách HVK II. V GRIMMY sa venuje najmladším baletkám a vyučuje klasický a ľudový tanec. Je obľúbeným pedagógom aj u tanečníkov, ktorí sa špecializujú na Street Dance a klasický tanec majú ako "povinný predmet". Pre jej profesionalitu a skúsenosti sú tieto hodiny aj pre skúsenejších Street Dance tanečníkov veľkým spestrením a obohatením, kde získavajú tak potrebné technické základy. Aj keď možno pôsobí prísnym dojmom, je veľmi pohodová a má obdivuhodnú trpezlivosť s malými deťmi a začiatočníkmi, na ktorých jej veľmi záleží a chce im dať tie najlepšie tanečné základy, ktoré sa získavajú len poctivou drinou na tanečnej sále. Svoje dlhoročné skúsenosti  s láskou a rešpektom posúva ďalej svojim žiakom .

Jakub Čonka DiS. art

Tanečný pedagóg a tréner SZUŠ GRIMMY so zameraním na Disco Dance. V 4. r. začínal v tanečnom krúžku s pohybovou prípravou a v 6. r. nastúpil na ZUŠ v Hnúšti do Tanečného odboru, kde mal zameranie na klasický a moderný tanec, predovšetkým techniku Marthy Graham. Neskôr pôsobil v Tanečnom klube Bzučo Hnúšťa, ktorý sa venoval tanečným štýlom Disco Dance a Hip-Hop. Keďže tanec sa stal jeho láskou a múzou na celý život, rozhodol sa po skončení Gymnázia v Hnúšti rozšíriť si tanečné vzdelanie aj na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v KE, kde je čerstvým absolventom v Tanečnom odbore. Po nástupe na Konzervatórium do KE sa rozhodol pokračovať predovšetkým v súťažnom tancovaní v SZTŠ sekcií IDO v Tanečnom klube GRIMMY, kde už niekoľko rokov pôsobí aj ako tréner Disco Dance. Dva roky je členom Poddukelského umeleckého ľudového súboru (PUĽS) ako profesionálny tanečník. Je niekoľkonásobným Majstrom a viceMajstrom SR v Disco Dance sólo muži, finalistom Majstrovstiev sveta a Európy, druhým zo Svetového pohára v juniorskej a hlavnej vekovej kategórií. Môže sa pochváliť aj víťazstvom Slovenského pohára v Disco Dance sólo chlapci, 3.miestom na MSR a finálovým umiestnením na Majstrovstvách sveta v Street Dance Show sólo HVK, titulom II. viceMajstra SR v Disco Dance mix duách, titulom viceMajstra na Svetovom pohári v Disco Dance mix duách. Je Majstrom SR 2018 v Hip-hop formáciách dospelých. Ako stále aktívny tanečník pravidelne vystupuje na komerčných akciách multižánrovej zložky GRIMMY DANCE COMPANY. Svoje dlhoročné tanečné skúsenosti sa rozhodol v posledných rokoch zužitkovať a pomáha v GRIMMY vychovávať novú generáciu Disco tanečníkov, predovšetkým začiatočníkov. Má výborné výtvarné cítenie, ktoré využíva pri navrhovaní a zdobení Disco kostýmov. Je zábavným, skvelým elementom a prínosom v ženskom kolektíve Disco tanečníkov a trénerov GRIMMY. 

Zuzana Petruščáková Dis. art

Tanečný pedagóg a hlavný tréner so zameraním na Disco Dance. Vedúca Tanečného odboru v Súkromnej ZUŠ GRIMMY Prešov a Košice. Dlhoročný kvalifikovaný porotca na súťažiach SZTŠ sekcie IDO. Je absolventkou Športového gymnázia v Prešove a Tanečného odboru na Konzervatóriu v KE. Tancu sa venuje od svojich 3 rokov. Prvé tanečné skúsenosti získala ešte v MŠ v Tanečnom súbore Ovocníčkovia, kde pôsobila niekoľko rokov. Od svojej 12-tky tancuje v GRIMMY. Počas svojej úspešnej tanečnej kariéry si prešla viacerým tanečnými štýlmi, ako Disco Dance, Hip-Hop, ale aj Latino a Show Dance. Svoje všestranné tanečné schopnosti rozvíjala aj v komerčnej zložke GRIMMY DANCE COMPANY. Neskôr svoje tanečné zameranie zúžila najmä na Disco Dance, čoho súčasťou bol aj klasický a moderný tanec. Tancovala vo viacerých úspešných formáciách s ktorými získala mnoho titulov viceMajstrov SR. V 14-tich rokoch začala v TK GRIMMY pôsobiť aj ako pomocná trénerka Disco Dance a venuje sa mu dodnes ako kvalifikovaný tanečný pedagóg v SZUŠ GRIMMY. Neustále sa vzdeláva na rôznych workshopoch a školeniach, aby svoje skúsenosti mohla aj naďalej posúvať svojim zverencom. V detstve navštevovala aj ZUŠ s výtvarným zameraním, čo využíva dodnes, keďže jej veľkou záľubou je vymýšľať rôzne kreatívne veci, okrem iného aj navrhovať a zdobiť kostýmy pre svojich tanečníkov. Roky systematickej a tvrdej práce tanečníka, trénera a choreografa zúročila v mnohých úspešných choreografiách a pri výchove mladej generácie skvelých a úspešných Disco, Disco Show a Disco Freestyle tanečníkov. Obľubuje hlavne skupinové choreografie, kde môže využiť svoju predstavivosť a kreativitu, predovšetkým v Disco Show skupinách a formáciách. Úspešne sa venuje aj individuálnym tanečníkom, ktorí pod jej vedením získali nejeden úspech na súťažiach na SR, tituly Majstrov SR, ale aj medzinárodné úspechy. Z posledných môžeme spomenúť finalistky Majstrovstiev Európy 2019 a Svetového pohára 2019 v Disco Dance duo deti. Je spoluautorkou úspešných choreografií, ktoré získali tituly Majstra sveta 2018 a Majstra Európy 2019 v Disco Show skupinách juniorov, Majstra Európy 2019 a II.vicemajstra sveta 2019 v Disco Show skupinách deti, ako aj tituly viceMajstra Európy 2019 v Disco Show formáciách deti a juniorov. Je veľmi zodpovedným pedagógom s organizačným talentom, preto funguje vo viacerých vedúcich pozíciách SZUŠ a TK GRIMMY.

Barbora Kamenčíková

Tanečný pedagóg a tréner SZUŠ a TK GRIMMY so zameraním na Disco Dance. Základy klasického tanca nadobudla už v 3 rokoch v Súkromnej tanečnej škole Nela. Od piatich rokov sa prezentovala v muzikálových a hudobno-tanečných rozprávkach v Divadle Jonáša Záborského. Tanečný štýl Disco Dance jej učaroval v ôsmich rokoch a ostala mu verná až do dnes. Najprv začínala v Tanečnom klube Spirit a od roku 2010 pôsobí v TK a SZUŠ GRIMMY. V rámci vzdelávania sa pravidelne zúčastňuje tanečných workshopov a sústredení s domácimi, ale aj zahraničným lektormi na Slovensku aj v zahraničí. Počas svojej úspešnej tanečnej kariéry súťažila a stále aktívne súťaži v disciplínach Disco Dance a Street Dance Show na slovenských a medzinárodných súťažiach. Tancovala vo viacerých majstrovských a "medailových" choreografiách v štýle Street Dance. Získala 3.miesto vo Svetovom pohári 2019 v Disco Dance skupinách dospelých. Ako tanečný tréner môže vďaka GRIMMY posúvať svoju lásku k tancu a skúsenosti ďalej svojim tanečníkom, predovšetkým deťom, pretože prácu s nimi si obľúbila najviac. V roku 2019 si jej zverenci vytancovali titul Majstra Slovenska v disciplíne Disco Dance Formácia deti Mini, a titul II.viceMajstra v Disco Dance Duo Mini. Momentálne je študentkou Medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici, ale na tanec nezabúda ani tam a počas týždňa navštevuje kurzy klasického a súčasného tanca v Divadle Štúdio tanca pod vedením zahraničných pedagógov. Baška je stále vysmiate a pozitívne slniečko s ktorou je radosť spolupracovať a je skvelý teamový hráč.